Koszykarska sobota w  Naszej Szkole! 21.10.2017.

W sobotę 21 października 2017 r. odbył się w naszej szkole  Turniej Piłki Koszykowej Chłopców i Dziewcząt z rocznika 2005 i 2006. Celem rozgrywek było wyłonienie  najlepiej grających zespołów z klas V, VI i VII  oraz  ustalenie składu reprezentacji  szkoły do rozgrywek gminnych.

W turnieju wzięło udział  blisko 130 uczniów, w tym siedemdziesięciu chłopców i pięćdziesiąt sześć dziewcząt . Po  trwającej ponad  pięć godzin rywalizacji wyłoniono zwycięzców. Wśród dziewcząt z rocznika  2005 pierwsze miejsce zajęła klasa 7a, drugie 7f, trzecie 6c, a czwarte 6d.  W roczniku 2006 tryumfowała klasa 5b, drugie miejsce wywalczyła  klasa 6a, a trzecie 5a. W rozgrywkach  chłopców z rocznika 2005 pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie z klasy 7f, drugie klasa 7g, trzecie  przypadło klasom : 6c i 6d, natomiast piąte klasie 6b. Rocznik 2006 chłopców reprezentowany był przez największą ilość drużyn.

Wyłoniono pary półfinałowe, które zagrają swoje mecze  w najbliższym tygodniu. O finał zagrają klasy: 6a i 5d oraz 5f i 5e.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami turnieju były: Aleksandra Duban z klasy 6a i Aleksandra Ciećwierz z klasy 5b, a zawodnikami: Kacper Czapla z klasy 7f i Piotr Jarzębiński   z klasy 6a.

Turniej piłki koszykowej zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego : Agnieszka Beksiak i Robert Gański. Funkcję koordynatora pełniła  Agnieszka Zgiep, a  funkcję sędziego głównego zawodów pełnił  Dariusz Murawski.

Dziękujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy wzięli udział w sobotnim turnieju pokazując  swoją postawą i zaangażowaniem, że można ,, na  sportowo ‘’  spędzić  sobotnie przedpołudnie dobrze  bawiąc się w duchu  zasady fair - play.

Ze sportowym pozdrowieniem - Robert Gański

 

Copyright © 2017 spraszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator strony: Robert Wrzesiński

Na górę
Template by JoomlaShine
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce.
Akceptuję