„ Muzyka dla Niepodległej” 15.03.2018.

- tak chcieliśmy nazwać muzyczne spotkania, które odbyły się w naszej szkole w dniach 15 – 16 marca 2018roku.

Chcieliśmy sprawić, żeby nazwisko Chopina – wielkiego kompozytora i patrioty, było znane przez kolejne pokolenia Polaków. Jego muzyka w przeszłości towarzyszyła walce o przetrwanie, łączyła Polaków, dodawała otuchy, zachęcała do walki i wzmacniała naszą tożsamość narodową. Dziś nie wyobrażamy sobie obchodów stuleci naszej niepodległości, bez muzyki Fryderyka Chopina, jego mistrzów i kolegów. Nie wyobrażamy sobie również tego, by te doskonałe dźwięki mogły nie popłynąć po naszych szkolnych korytarzach.

Dorota Książek

Ewa Wijatkowska

Copyright © 2017 spraszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator strony: Robert Wrzesiński

Na górę
Template by JoomlaShine
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce.
Polityka Cookies Akceptuję