Siatkarski Turniej Majowy 30.04.2018.

W poniedziałek 30.04.2018 w Raszynie odbył się Siatkarski Turniej Majowy. Jest to jeden z dwóch dni kiedy podczas „długiego” weekendu uczniowie Szkoły Podstawowej w Raszynie (i nie tylko) mają okazję rywalizować na parkietach siatkarskich.

Młodzi siatkarze grali dwójkami, natomiast gimnazjaliści rozegrali turniej szóstek.

9.30 – 12.00 TURNIEJ DWÓJEK (kategoria 2008-2005)

Już od 9.30 rozgrzewkę rozpoczęli najmłodsi siatkarze. W turnieju grały zespoły dwuosobowe dziewcząt i chłopców. Poza uczniami naszej szkoły w turnieju wzięły udział 3 dwójki dziewcząt z klubu siatkarskiego UKS Irzyk.

UKS Irzyk 1:    Maja, Blanka

UKS Irzyk 2:    Julka, Julka

UKS Irzyk 3:    Nela, Ala

SP Raszyn 1:    Aleksandra Duban, Aleksandra Greliak

SP Raszyn 2:    Patrycja Sowa, Milena Jędrych

SP Raszyn 4:    Szymon Kuitkowski, Bartłomiej Beta, Jan Janiec

SP Raszyn 3:    Jan Kuzawiński, Stanisław Tamara

Mecze rozgrywane systemem każdy z każdym (czas meczu 6’). Drużyna za zwycięstwo otrzymuje 2 pkt.

 

Zespół

Zawodnicy

Punkty

Małe punkty

1.

SP Raszyn 1

 

Aleksandra Duban,

Aleksandra Greliak

8

64:31

2.

UKS Irzyk 1

Maja

Blanka

8

61:48

3.

UKS Irzyk 2

Julka,

Julka

8

56:49

4.

SP Raszyn 4

Szymon Kuitkowski,

Bartłomiej Beta, Jan Janiec

6

52:43

5.

SP Raszyn 2

Patrycja Sowa,

Milena Jędrych

6

55:65

6.

UKS Irzyk 3

Nela,

Ala

6

43:62

7.

SP Raszyn 3

Jan Kuzawiński,

Stanisław Tamara

2

40:62

 

12.00 – 14.00TURNIEJ SZÓSTEK (kategoria Gimnazjum)

Chwilę po tym jak opadły emocje po rywalizacji naszych najmłodszych siatkarzy, na parkiet wkroczyli gimnazjaliści. W turnieju zespołów sześcioosobowych udział wzięły 3 zespoły składające się wyłącznie z uczniów naszej szkoły. W turnieju pierwsze miejsce zajął zespół GIM Raszyn 2.

Największe emocje przyniósł jednak mecz o 2 miejsce, który po dwóch setach zakończył się wynikiem 1 : 1. O końcowym wyniku musiała zadecydować dogrywka. Ostatecznie drugie miejsce wywalczyli zawodnicy GIM Raszyn 1 natomiast trzecie przypadło GIM Raszyn 3.

GIM Raszyn1: William Smith, Wiktoria Kozicka, Aleksandra Jaworek, Jakub Musiał, Kornelia Zawistowska, Paweł Krześniak, Andrzej Harland

GIM Raszyn 2: Jakub Sąpór, Małgorzata Gierczak, Weronika Szymczak, Michał Cegiełka, Sebastian Gradowski, Piotr Możdżeń.

GIM Raszyn 3:Oliwia Marcinkowska, Paulina Roczeń, Justyna Wielachowska, Szymon Jasik, Maciej Odoliński, Krzysztof Bulik

GIM Raszyn 1 - GIM Raszyn 2

0 : 2

GIM Raszyn 3 - GIM Raszyn 2

0 : 2

GIM Raszyn 1 - GIM Raszyn 3

2 : 1

Na koniec szczególne podziękowania należą się Dawidowi Dąbrowskiemu, który przy wsparciu Pana Roberta Grzeszczaka dbał o odpowiedni klimat odpowiadając za oprawę muzyczną turnieju.

Ze swojej roli sędziów wspaniale wywiązali się również uczniowie Gimnazjum, którzy podczas turnieju młodszych koleżanek i kolegów odpowiadali za prawidłowy przebieg meczów. W sędziowanie zaangażowali się: Weronika Szymczak, Małgorzata Gierczak, Wiktoria Kozicka, Michał Cegiełka, Jakub Sąpór, Paweł Krześniak.

Wszystkim serdecznie dziękujemy !!

Kolejny turniej już w najbliższy piątek 4.05.2018.

9.30 – 11.30 Turniej w kategorii klas 4-7 odbędzie się w godzinach,

11.30 – 13.30 Turniej w kategorii Gimnazjum

Zapraszamy!!!

Opracował: Adam Paliwoda

Copyright © 2017 spraszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator strony: Robert Wrzesiński

Na górę
Template by JoomlaShine
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce.
Polityka Cookies Akceptuję