Zachęcamy do czytania 25.06.2018.

W naszej szkole realizowane są lekcje biblioterapeutyczne. Podczas tych zajęć zachęcamy uczniów do czytania książek, uczymy prawidłowych relacji społecznych, empatii, wrażliwości itp.

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioterapii w dniach 13–19.11.17r. zrealizowany został, tydzień biblioterapii w naszej szkole. W obu budynkach szkoły wisiały śmieszne plakaty promujące czytanie. Podczas tych obchodów, w bibliotece odbywało się Szkolne Czytanie Książek Ewy Nowak (pisarki i psychoterapeutki), lekcje biblioterapeutyczne, a także Flash Mob zachęcający do czytania. W czasie jednej z długich przerw, na wszystkich poziomach szkoły przy ul. Unii Europejskiej 1, uczniowie trzech klas 2c, 2e i 2f czytali książki. Reakcje innych uczniów, którzy zaczęli przyłączać się do czytania świadczą o tym, że książka to nie jest jeszcze zapomniany zabytek dla młodych ludzi.

Przypominamy te wydarzenia teraz, przed wakacjami, gdyż więcej wolnego czasu  sprzyja czytaniu książek, rozwijaniu w ten sposób wyobraźni, poszerzaniu swoich horyzontów i wiedzy. Zachęcamy do wspólnego czytania z dziećmi i młodzieżą podczas wakacji. Wspólna lektura może stać się inspiracją do dyskusji, rozmów z dziećmi na poważne i nurtujące tematy, może zbliżać i pomóc budować dobre relacje.

Książki mogą być wsparciem dla rodziców, w trudnościach wychowawczych i podejmowaniu rozmów z dzieckiem na trudne tematy.

Dzieciom pomagają przeżywać nieprzyjemne emocje, uczą jak sobie z nim radzić, budują poczucie własnej wartości i poszerzają wiedzę.

Młodzież w książkach odnajduje marzenia i wzorując się na pozytywnych bohaterach uczy, jak dążyć do osiągnięcia swoich marzeń.

Ewa Gralczyk

Marta Olejarczyk

Copyright © 2017 spraszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator strony: Robert Wrzesiński

Na górę
Template by JoomlaShine
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce.
Polityka Cookies Akceptuję