Powiatowe mistrzostwa w piłce siatkowej 06.03.2019.

W dniach 6-7 marca, w hali LO w Nadarzynie, odbyły się powiatowe mistrzostwa w piłce siatkowej. Szkołę w Raszynie reprezentowali uczniowie wybrani spośród klas ósmych SP i trzecich GIM.

Powiatowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej – dziewczęta (6.03.2019)

Grupa

SP Raszyn – SP Nadarzyn        0:2

Półfinał

SP Raszyn – SP Michałowice  0:2

Mecz o III miejsce

SP Raszyn – SP Pruszków       2:1

Nasza Reprezentacja, pod opieką Pani Wiesławy Paś, zmierzyła się z ubiegłorocznymi mistrzyniami - reprezentacją Nadarzyna oraz Michałowic. Oba mecze były bardzo trudne dla naszych zawodniczek, i oba zakończyły się wynikiem 0:2, mimo to dziewczęta należy pochwalić, ponieważ dzielnie stawiały czoła bardziej doświadczonym rywalkom.

W meczu o III miejsce Raszynianki zagrały z Reprezentantkami SP Pruszków, to spotkanie było niezwykle wyrównane. Po pierwszym nieudanym secie, w drugim nasze dziewczyny bardzo się zmobilizowały i pokazały swoją moc, wygrywając z dużą przewagą punktową. Trzeci set był niezwykle emocjonujący i nerwowy, do połowy seta nasze dziewczęta utrzymywały przewagę, po zmianie stron przeciwniczki odrobiły straty punktowe doprowadzając do remisu, przez co końcówka seta to była grą punkt za punkt.

Ostatecznie po udanej akcji Jagody Skwarskiej, nasze Reprezentantki wygrały całe spotkanie, zajmując III miejsce w powiecie !

Skład: Weronika Szczymczak, Maria Targosz, Justyna Wielachowska, Kornelia Zawistowska, Aleksandra Duban, Oliwia Marcinkowska, Paulina Roczeń, Jagoda Skwarska, Iga Lepianko, Aleksandra Bratkowska, Martyna Majda, Emilia Arciechowska

Powiatowe Mistrzostwa Piłki Siatkowej – chłopcy (7.03.2019)

Grupa

SP Raszyn – SP Pruszków       2 : 0

SP Raszyn – SP Otrębusy        2 : 0

Mecz o I miejsce

SP Raszyn – SP Piastów          0 : 2

Reprezentacja SP Raszyn w piłce siatkowej chłopców trafiła w grupie na ubiegłorocznych zwycięzców- zespół z Pruszkowa oraz szkołę z Otrębus.

Panowie dobrze rozpoczęli rywalizację z Pruszkowem, pewnie wygrywając pierwszy set z 5 punktową przewagą. W drugim secie przeciwnicy starali się "przypomnieć" naszym chłopcom o ubiegłorocznym zwycięstwie i doprowadzili do bardzo wyrównanej walki. Ostatecznie gra zakończyła się wynikiem 2:0 dla Raszyna.

W drugim meczu Raszyn zmierzył się z rywalami z Otrębus, tutaj przewaga naszych zawodników była odczuwalna od pierwszego gwizdka sędziego. Pewnie wygrali w pierwszym oraz drugim secie utrzymując dość wysoką przewagę punktową.

Finał rozgrywany był między zespołami z Raszyna oraz Piastowa. W tym spotkaniu, po przeciwnej stronie siatki stanęli zawodnicy od wielu lat trenujący w klubach MUKS Tie Break Piastów oraz ISKRA Warszawa. Pierwszy set był niezwykle zacięty, ostatecznie niestety ulegliśmy przeciwnikowi przegrywając do 21. W drugim secie przewaga Piastowa była już nie do odrobienia, zespół ten wygrał całe spotkanie 2:0. Nasi reprezentanci zajęli II miejsce w klasyfikacji powiatowej !

Skład: Piotr Możdżeń, Grzegorz Podymniak, William Smith, Adam Żbikowski, Sebastian Gradowski, Michał Cegiełka, Jakub Sąpór,  Maciej Odoliński, Jakub Musiał, Tomasz Gabrylewicz, Jakub Kalita, Bartosz Jędrusik, Michal Borzechowski, Andrzej Harland

Opiekunowie

Wiesława Paś

Adam Paliwoda

Copyright © 2017 spraszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator strony: Robert Wrzesiński

Na górę
Template by JoomlaShine
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce.
Akceptuję