28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 12.01.2020.

W dniu 12.01.20r., dzięki przychylności dyrekcji naszej szkoły, na terenie budynku przy ul. Unii Europejskiej odbywał się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku hasłem finału było: „Wiatr w żagle”, a pieniądze zbierane były na  zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Do zorganizowania tej imprezy przyczynili się uczniowie naszej szkoły, którzy jako wolontariusze pracowali przy przygotowaniu szkoły w sobotę, a także służyli swoją pomocą przez całą niedzielę w szatni, bufecie, przy zabawianiu przedszkolaków, malowaniu dziecięcych buziek, obsłudze loterii i kiermaszu. Łącznie wzięło udział w całym przedsięwzięciu 90 wolontariuszy. Bardzo wszystkim dziękujemy za pomoc, zaangażowanie, okazane serce i dar ze swojego czasu wolnego.

Podziękowania kieruję również do nauczycieli, którzy w tym dniu opiekowali się naszymi wolontariuszami: pani Marty Olejarczyk, pani Ksawery Radziejewskiej, pani Małgosi Błaszczak oraz pani Ani Kosterze, która choć nie mogła z powodów zdrowotnych wziąć udziału w Finale, to wydziergała specjalną chustę na licytację, a także pracowników szkoły: pani Iwony Czacharyńskiej, pani Anny Popis, pani Alicji Siek, pani Agnieszki Kamińskiej, pana Tomasza Golby i pana Jerzego Nadolskiego, bez waszych wielkich serc, nie dalibyśmy rady.

Szczególne podziękowania kierujemy do pani Ani Lange, długoletniego pracownika szkoły, która była naszym łącznikiem ze sztabem i koordynatorem, wielkie dzięki!!!

Branie udziału w działaniach wolontariackich rozwija w nas wszystkich empatię, dzieci uczy zachowań prospołecznych, otwartości na innych, pomocy i pokory.

Jeszcze raz wszystkim bardzo dziękuję i zapraszam do innych działań w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Ewa Gralczyk-psycholog szkolny

 

 

Copyright © 2017 spraszyn.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator strony: Robert Wrzesiński

Na górę
Template by JoomlaShine
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich zapisanie w pamięci Twojego urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies zmieniając odpowiednio ustawienia w Twojej przeglądarce.
Akceptuję