Strażak miesiąca

Nasi uczniowie – kochane dzieciaki – radosne, rezolutne, mądre, ciekawe świata, niekiedy … niesforne. Czasem przysparzające zmartwień, ale częściej powodów do radości
 i dumy.

Tym razem mamy niezwykły powód do dumy.  29 września 2020r. nasz uczeń – Mateusz Krawczyk (8b) odebrał tytuł Strażaka Miesiąca Lipca z rąk wicemarszałka Rafała Rajkowskiego. Mateusz jest druhem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP w Falentach.
W czasie wakacji wykazał się niezwykłym opanowaniem i bohaterstwem – uratował życie człowiekowi poszkodowanemu w wypadku drogowym.

23 lipca nasz uczeń był świadkiem kolizji. Kierujący samochodem dostawczym mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem. Auto uderzyło w ogrodzenie jednej z posesji,
a następnie przewróciło się na bok. Mateusz, wraz ze swoim sąsiadem, zabezpieczył miejsce zdarzenia i wezwał fachową pomoc. Nie czekał jednak na nią bezczynnie – sprawdził stan poszkodowanego kierowcy, pomógł mu wydostać się z przewróconego auta i monitorował stan mężczyzny do czasu przyjazdu służb ratowniczych.

Młody, 15 – letni chłopak dokonał czynu, na który nie stać byłoby wielu dorosłych. Należą mu się wyrazy uznania.

Mateusz – doceniamy, podziwiamy, gratulujemy!

Jesteśmy z Ciebie dumni!

                           Katarzyna Mączyńska

Fotografia: Urszula Sabak – Gąska;

zaczerpnięta ze strony - https://gpr24.pl/artykul/15-latek-z-falent-strazakiem/1084616