Uczniowie SP Raszyn vice Mistrzami Makroregionu! 12.04.2022.

We wtorek 12.04.2022, po występach w kategorii dziewcząt 2007-08 oraz chłopców 2009 i mł., przyszedł czas na rywalizację siatkarzy SP Raszyn na szczeblu międzypowiatowym w kolejnych kategoriach.

W Międzyborowie, w kategorii 2009 i mł., z powodzeniem rywalizowały dziewczęta (obszerna relacja i zdjęcia w osobnym newsie), natomiast w Grodzisku Mazowieckim chłopcy w kategorii 2007-08.

W rywalizacji chłopców 2007-08 w zawodach wzięło udział 6 zespołów reprezentujących 5 powiatów (powiat grodziski mógł wystawić reprezentacje dwóch szkół). Poza naszą szkołą, która reprezentowała powiat pruszkowski, wśród najlepszych znalazły się: SP Książenice (powiat grodziski), SP Grodzisk Mazowiecki (powiat grodziski), SP Błonie (powiat warszawski zachodni), SP Żyrardów (powiat żyrardowski) oraz SP Teresin (powiat sochaczewski).

Zespoły podzielono na dwie grupy, w których rozegrano mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Sety grano do 25 punktów. Nasz zespół trafił do grupy z SP Grodzisk Maz. oraz SP Błonie. Dwa najlepsze zespoły z grup awansowały do półfinałów. Dalej przegrane zespoły rywalizowały o III miejsce, natomiast zwycięzcy o I miejsce w Makroregionie.

Ostatecznie, po zwycięstwach w grupie oraz w meczu półfinałowym, nasi Reprezentanci trafili do finału tego turnieju, gdzie przyszło im się zmierzyć ze szkołą podstawową z Książenic. Niestety, tym razem chłopcy musieli uznać wyższość rywali i zadowolić się srebrnymi medalami, przegrywając w finale z Reprezentacją SP Książenice 0:2.

Mimo to, drugie miejsce w Maktoregionie to niewątpliwie wielkie osiągnięcie naszych uczniów. Dziękujemy za tegoroczne zaangażowanie naszych siatkarzy na wszystkich etapach i zachęcamy do dalszych SYSTEMATYCZNYCH treningów ;)

MECZE SP RASZYN

GRUPA B

SP Raszyn – SP Grodzisk Maz.     2:0    (25:15, 25:19)

SP Raszyn – SP Błonie                  2:0    (25:17, 25:14)

PÓŁFINAŁ

SP Raszyn – SP Żyrardów             2:0    (25:9, 25:12)

FINAŁ

SP Raszyn – SP Książenice           0:2    (15:25, 16:25)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA

Miejsce

Zespół

1.

SP Książenice

Mistrz powiatu grodziskiego

2.

SP Raszyn

Mistrz powiatu pruszkowskiego

3.

SP Błonie

Mistrz powiatu zach. warszawskiego

4.

SP Żyrardów

Mistrz powiatu żyrardowskiego

5.

SP Grodzisk Mazowiecki

Vice-Mistrz powiatu grodziskiego

5.

SP Teresin

Mistrz powiatu sochaczewskiego

             SKŁAD SP Raszyn: Patryk SYNOWIEC (7c), Michał CAO (7c), Maciej MICHALAK (7c), Tadeusz ROKICKI – kapitan zespołu (8b), Oskar PLICHTA (8d), Sebastian PLICHTA (8d), Jan KUZAWIŃSKI (8d), Antoni CICHOSZ (8d), Bartosz STEFAŃSKI (8d), Alex NASIŁOWSKI (8a), Adrian GOŁOWANOW (8a), Igor MACIERZYŃSKI (8b), Bartłomiej WITAK (8e)

 Opieka:

Wiesława Paś

Adam Paliwoda

Pragniemy przekazać serdeczne podziękowania dla Rady Rodziców za przekazanie środków na transport uczniów na turniej w Międzyborowie ! DZIĘKUJEMY !