„Cinderella” – czyli Kopciuszek w wykonaniu Koła Teatralno-Językowego 15.06.2022.

Uczniowie klas 8b i 8g po raz trzeci wcielili się w role postaci z klasycznych baśni. Tym razem zaprezentowali swoje umiejętności językowe i artystyczne w adaptacji na sztukę teatralną, bajki braci Grimm „Kopciuszek”.

Uczniowie zadbali o dekoracje, piękne stylizacje jak i rekwizyty. Całości występu towarzyszyła piękna oprawa muzyczna oraz efekty wizualne, natomiast Zuzanna Tkacz (8g) wprowadziła publiczność w nastrojowy, bajkowy klimat wykonując piosenki Lany Del Rey, Lily James oraz Elvisa Presleya.

W role Kopciuszka i Księcia wcielili się Bella Di Somma (8g) oraz Illia Ratushniak (8b). Ich grę aktorską dopełnił wspaniały pokaz tańca. W role sióstr i macochy wcieliły się Oliwia Stępniewska (8b), Zuzanna Tkacz (8g) oraz Katarzyna Książek (8b).  Rodzicami Kopciuszka byli Maria Wyciszkiewicz (8b) i Marcin Pawiński (8b), natomiast Księcia - Rozalia Balcer (8g) i Andrzej Chatyrbok (8g). Uroczymi damami na balu były Julia Krawczak (8b) oraz Blanka Piwowarska (8b). W role strażników królewskich wcieli się Marcin Pawiński (8b) oraz Vladyslav Maliarov (8g), a Nguyen Khanh Linh (8g) zaprezentowała się jako przemiła Wróżka Chrzestna.  Bajkę opowiadały trzy wystylizowane na damy narratorki: Linda Nguyen (8b), Maria Wróblewska (8b) oraz Maria Wyciszkiewicz (8b).

Uczniowie wystąpili na scenie trzy razy. Wśród publiczności oprócz uczniów i nauczycieli, pojawili się także rodzice młodych aktorów i aktorek. Publiczność doceniła trud i talent młodych artystów i podziękowała im gromkimi brawami oraz słowami uznania.

Z całego serca życzę podopiecznym Koła Teatralno-Językowego dalszych sukcesów oraz pogłębiania swojej pasji i zainteresowań nie tylko językiem angielskim, ale także grą aktorską, śpiewem i tańcem.

Kamila Ziemińska - opiekun Koła Teatralno-Językowego, nauczyciel języka angielskiego