Dni Raszyna 2016 - Raszyńskie Igrzyska Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Raszyn

W ramach obchodów Dni Raszyna  w dniu 18 kwietnia 2016 roku Szkoła Podstawowa w Raszynie przy współpracy z Centrum Kultury Raszyn zorganizowała na boisku WRONIK Igrzyska Lekkoatletyczne o Puchar Wójta Gminy Raszyn dla  uczniów z klas IV – VI ze szkół podstawowych z naszej gminy.

Gościliśmy uczniów z Sękocina i Ład oraz Gimnazjum. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w 3 konkurencjach indywidualnych w kategorii dziewcząt        i chłopców: w biegu na 100m, rzucie piłeczką palantową i w skoku w dal. Wiele emocji dostarczył również międzyrocznikowy bieg sztafetowy– 6x150m zarówno dziewcząt, jak             i chłopców. W obu sztafetach I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa z Raszyna.

 

Ostatnią konkurencją tego popołudnia był BIEG BITWY RASZYŃSKIEJ na dystansie 1809m. Oprócz zawodników ze szkół podstawowych wzięli w nim udział uczniowie z klas I     z Gimnazjum nr  1 w Raszynie.  Po udanych zmaganiach sportowych wszyscy uczestnicy i nie tylko mieli okazję wysłuchać koncertu K2 i BUKA.

A oto klasyfikacja ogólna Raszyńskich Igrzysk Lekkoatletycznych:

I miejsce Szkoła Podstawowa z Raszyna – 189 pkt.

II miejsce Szkoła Podstawowa z Sękocina – 136 pkt.

III miejsce Szkoła Podstawowa z Ład – 102 pkt.

Puchar Wójta Gminy Raszyn powędrował do pokaźnych zbiorów cennych trofeów sportowych Szkoły Podstawowej w Raszynie. Za pozostałe konkurencje uczestnicy podczas ceremonii wręczenia nagród na scenie otrzymali z rąk Wójta – Andrzeja Zaręby, Zastępcy Wójta – Michała Kucharskiego,  Dyrektora Centrum Kultury Raszyn – Mariusza Smolichy oraz przedstawicieli Rady Gminy Raszyn – Dariusza Marcinkowskiego, Sławomira Ostrzyżka             i Marii Makarskiej - medale za miejsca I – III.

Dodatkowo każdy uczestnik Biegu Bitwy Raszyńskiej 1809 otrzymał na starcie pamiątkową koszulkę. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki w swoich kategoriach wiekowych otrzymali złote medale.

Cieszymy się ze zwycięstwa uczniów naszej szkoły i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w igrzyskach. Mamy nadzieję, że to sportowe wydarzenie wpisze się na stałe do corocznego kalendarza obchodów Dni Raszyna.

 

Nauczyciel wychowania fizycznego

mgr Agnieszka Zgiep