Szkoła Podstawowa w Raszynie Mistrzem Województwa w XVIII Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Raszynie zwyciężała wiele razy w zawodach organizowanych w ramach XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W roku szkolnym 2015/2016 startowaliśmy na wszystkich poziomach: gminnym, powiatowym, międzypowiatowym i wojewódzkim. Nasi uczniowie dzielnie walczyli w finałach   w następujących dyscyplinach: indywidualne biegi przełajowe, sztafetowe biegi przełajowe, piłka nożna i czwórbój LA w kategoriach dziewcząt i chłopców.

Dzięki wspaniałym zawodniczkom i zawodnikom zajęliśmy I miejsce w Punktacji Ogólnej Szkół Podstawowych XVIII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zdobyliśmy aż 53 punkty, a nasza przewaga nad drugim miejscem wynosiła ponad 10 punktów. Pokonaliśmy 226 szkół podstawowych startujących w wojewódzkich Finałach Mistrzostw.

Wspomniany sukces odnieśliśmy dzięki wielkiemu zaangażowaniu naszej młodzieży, ciężkiej pracy wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego i pomocy wielu instytucji współpracujących ze szkołą. Na szczególną uwagę zasługują działania Organu Prowadzącego i wsparcie Wójta Pana Andrzeja Zaręby, Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie, Klubu Sportowego Raszyn oraz nieoceniona pomoc Dyrekcji Szkoły. Życzliwość tych osób i instytucji gminnych wiele dla nas znaczy i jednocześnie mobilizuje do wytężonej pracy.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 18 listopada 2016 roku w Ciechanowie. W uroczystości uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych, placówek oświatowych i kulturalnych. I miejsce w województwie, które przypadło właśnie nam zostało uhonorowane złotym pucharem i pamiątkowym dyplomem. Nagrodę z rąk Wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Mazowieckiego – Wiesławy Krawczyk odebrał Dyrektor Andrzej Niedbała. Warto podkreślić, iż był on współautorem tego spektakularnego zwycięstwa wraz z zespołem nauczycieli wychowania fizycznego.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową  w Raszynie za wkład pracy i wzorową postawę sportową.

nauczyciel wychowania fizycznego

mgr Agnieszka Zgiep