Warsztaty KLASSE MIT KLASSE 09.01.2018.

Dnia 9.01.2018r. w naszej szkole, w budynku przy ulicy Unii Europejskiej odbyły się warsztaty: KLASSE MIT KLASSE związane z projektem ,,DEUTSCH HAT KLASSE".

Zajęcia prowadziła pani Monika Łagowska - trener Goethe Institiut w Warszawie. Gościliśmy również panią Ulrike Würz – zastępcę dyrektora Instytutu Goethego i dyrektora Działu Językowego, przez co czujemy się ogromnie wyróżnieni.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w bardzo ciekawej grze symulacyjnej, w której wcielając się w role grona nauczycielskiego, rady rodziców, uczniów, dziennikarzy i dyrekcji szkoły musieliśmy rozwiązać problem braku sklepiku szkolnego w Szkole Podstawowej w Złotej Górze. W trakcie zajęć szlifowaliśmy swoje umiejętności z zakresu języka niemieckiego, udoskonalaliśmy pracę w grupach i zdolność współpracy, bardzo potrzebną przy realizacji projektu. Bardzo cennym dla nas doświadczeniem jest to, że mimo różnicy zdań i czasami gorących dyskusji, udało nam się dojść do kompromisów i problemowi postawionemu w grze zaradzić.

Po czterech godzinach spędzonych na warsztatach wyszliśmy z nich bardzo podbudowani i z dawką nowej motywacji do dalszej pracy nad naszym projektem.

Zespół projektu

DEUTSCH HAT KLASSE