W ramach projektu Deutsch hat Klasse spotkaliśmy się w ferie - uczniowie z klasy 2d i 2e.

Wcześniej zorganizowaliśmy kiermasz, dzięki któremu zdobyliśmy pieniądze na rzeczy potrzebne do urządzenia naszej sali, w której uczymy się języka niemieckiego. Na kiermaszu sprzedawaliśmy ciasta, które własnoręcznie upiekła klasa 2d.

Sami z niewielką pomocą panów dozorców wynieśliśmy z klasy meble i inne przyrządy pomocne do nauki. Po wyniesieniu przedmiotów zabraliśmy się za oklejanie okien i zabezpieczanie podłogi, aby nie uległy one uszkodzeniu podczas zaplanowanych prac remontowych.
Nazajutrz spotkaliśmy się ponownie, aby rozpocząć malowanie ścian naszej sali. Najwięcej czasu zajęło nam odtworzenie na jednej z bocznych ścian mapy konturowej Niemiec w barwach narodowych. Odnowione ściany zmieniły kolor z białego na żółty. Pojawiła się również czarna tablica kredowa, po której możemy pisać.
Trzeciego dnia robiliśmy drobne poprawki, a dzięki zaangażowaniu dwóch naszych starszych utalentowanych koleżanek z klasy 3 powstał pejzaż na ścianie z oknami. Dziewczyny odtworzyły kopię obrazu Hermanna Hesse. Wyszło świetnie!
Czwarty dzień był poświęcony dokończeniu naszych prac remontowych oraz ponownemu ustawieniu mebli i pomocy dydaktycznych w klasie.
Tegoroczne ferie były dla niektórych bardzo pracowite! Nasza klasa jest teraz czysta i przytulna, a nauka języka niemieckiego jest dla nas większą przyjemnością.