„Słowo stało się ciałem” - Jasełka klas 4-8 20.12.2019.

W tym roku 20 grudnia był wyjątkowym dniem dla wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

Wszyscy odświętnie ubrani czekali na to, by sale lekcyjne zamieniły się w pomieszczenia z uroczyście nakrytym stołem, zrobionym z ławek, a zamiast typowej lekcji, zgodnie z wielowiekową tradycją, można będzie podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

Wigilie klasowe, jak co roku, były poprzedzone  wspólnym oglądaniem jasełek. Historyczne sceny Zwiastowania i Narodzenia Bożej Dzieciny przeniosły wszystkich oglądających w atmosferę tamtych czasów. Był Józef z Maryją, aniołowie, pasterze a nawet diabły, które przegrały walkę z dobrem. Tegoroczne świąteczne przedstawienie było bogate ze względu na różnorodność form teatralnych. Był teatr cieci, śpiew chóru i uzdolnionych solistów, układy taneczne, nastrojowa muzyka, na dobrym poziomie gra aktorska i elementy pantomimy. Szczególne wrażenie zrobiła scenografia, bogate kostiumy, gra świateł i dym unoszący się na scenie, który obrazował majestat Najwyższego Boga.

Publiczność mogła zobaczyć,  jak „Słowo stało się Ciałem” zapowiedziane przez Św. Jana,  a zobrazowane w elemencie scenografii, gdzie na przystrojonym białym welonem pulpicie leżała Biblia, a niżej znajdował się żłóbek z Dzieciątkiem.

Wydarzenia sprzed dwóch tysięcy lat przeplatały się z rzeczywistością współczesnego, zagubionego i samotnego człowieka. Ale człowieka,  który w końcu porzucił medialne uzależnienia i spojrzał na Narodzonego Jezusa, zatrzymując się w pędzącym świecie.

Na pewno to co zostało przygotowane i wystawione na scenie kosztowało uczniów i nauczycieli wiele wysiłku, ale trud okazał się błogosławionym, gdyż Duch Świąt Bożego Narodzenia wypełnił budynek naszej Alma Mater, a co najważniejsze zadomowił się w sercach jej społeczności.

W imieniu autorów tegorocznych jasełek

Dorota Książek

1   2 3   4

5   6 7   8

  10