Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 01.03.2021.

Na dzień 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Mieliśmy w planach przygotować Akademię w szkole, ale w związku z pandemiczną sytuacją w kraju i nauką zdalną, byliśmy niejako zmuszeni do weryfikacji naszych planów i zdecydowaliśmy się uczcić bohaterów w nieco inny sposób.

W dniu 25 lutego uczniowie klasy 8A w sześcioosobowym składzie spotkali się w szkole i nagrali krótki program słowno-muzyczny upamiętniający żołnierzy niezłomnych. Piszę krótki, choć materiał liczy ok. 38 minut. Ale był on kilkakrotnie skracany ze względu na chęć dostosowania go do lekcji wychowawczych w klasach ósmych.

Szanowni Państwo, z niekłamaną satysfakcją zapraszamy Was na przedstawienie "Ponieważ żyli prawem wilka". Mamy nadzieję, że będzie on okazją do zadumy, refleksji, a dla niektórych być może i wzruszenia. Jeżeli tak się stanie, uznamy, że warto było zrobić taki program i że spełnił on pokładany przez nas cel.

Program został przygotowany pod kierunkiem p. Roberta Kwapisza (scenariusz i reżyseria), p. Roberta Gańskiego (scenografia) i p. Roberta Wrzesińskiego (nagranie i montaż).

Robert Kwapisz

Obejrzyj nagranie