Chłopcy Mistrzami, a dziewczęta vice-mistrzyniami Gminy Raszyn w piłce koszykowej !!! 23.11.2021.

We wtorek, w hali sportowej Centrum Sportu Raszyn uczniowie szkół podstawowych z Ład i Raszyna spotkali się aby wyłonić najlepszą drużynę koszykarską w kategorii dziewcząt i chłopców w gminie Raszyn.

Jako pierwsze na parkiet wyszły dziewczęta. Rywalizacja tych dwóch drużyn przyniosła wiele emocji, o czym może świadczyć fakt, że po III kwarcie na tablicy widniał wynik remisowy 14:14. Niestety w ostatniej kwarcie, to zawodniczki szkoły w Ładach zdobyły więcej punktów, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wygrywając spotkanie 22:16. Najskuteczniejszą zawodniczką SP Raszyn została Martyna Pariaszewska zdobywając dla swojego zespołu aż 12 punktów. Na listę trafień wpisały się jeszcze Agata Krajewska oraz Aleksandra Ciećwierz.

W drugim meczu tego dnia na parkiecie pojawili się chłopcy. W tym meczu od samego początku swoją przewagę techniczną udokumentowali chłopcy z Raszyna wygrywając już po 5 minutach 10:0. Ostatecznie po IV kwartach pokonali swoich rywali wygrywając całe spotkanie 27 : 14. Największą skutecznością popisał się uczeń klasy 8f – Michał Kubaczyk zdobywając w tym meczu 17 punktów. Na listę strzelców zapisali się również: Igor macierzyński – 4 pkt, oraz Igor Zalewski, Bartłomiej Beta oraz Juliusz Rodzoch – po 2 pkt. Chłopcy wygrywając etap gminny zagwarantowali sobie jednocześnie udział w kolejnym etapie tych rozgrywek, który odbędzie się w Pruszkowie w poniedziałek 29.11.2021. Chłopcom życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym, a naszym wspaniałym dziewczętom gratulujemy występu i zajęcia II miejsca w gminie !

REPREZENTACJA SP Raszyn – dziewczęta - Julia Pariaszewska 8f, Martyna Pariaszewska 8f, Anna Ostrowska 8f, Agata Krajewska 8c, Aleksandra Ciećwierz 8e, Hanna Narożnik 8e, Laura Staniszewska 8a, Zofia Czapla 8a, Maja Walczuk 8a, Emilia Zalewska 8c, Zofia Lis 8f, Justyna Majda 8c

REPREZENTACJA SP Raszyn – chłopcy - Michał Kubaczyk 8f, Bartek Bąkiewicz 8f, Bartek Beta 8e, Igor Macieżyński 8b, Julian Rodzoch 8a, Igor Zalewski 8e, Szymon Skarżyński 8b, Adam Kupczyński 8b