Zostań mistrzem wiedzy o sporcie! 14.12.2021.

Szkoła Podstawowa w Raszynie wzięła udział w I Narodowym Konkursie Wiedzy o Sporcie dla dzieci i młodzieży zorganizowanym przez Fundację Druga Droga Mistrza.

W I ogólnopolskim etapie konkursu przeprowadzonym w dwóch kategoriach wiekowych - w formie testu on-line wystartowało 8 uczniów:

Małgorzata Wojtczak 5c

Jan Socha 7d

Maja Kwatek 7c

Julia Łuczak 7c

Patryk Sałaj 7c

Mariusz Sałaj 8f

Gabriela Karolak 7d

Bartłomiej Witak 8e

Po wypełnieniu formularza młodzież w wieku 7-12 lat odpowiadała na 30 pytań, a w wieku 13-17 lat na 50 pytań. Uczestnicy wykazali się wiedzą o największych sukcesach w historii polskiego sportu, jak również o różnych aspektach z polskim sportem związanych.

Czekaliśmy w napięciu na informację czy ktoś z nich został finalistą, który weźmie udział w II etapie konkursu w dniu 3 grudnia 2021 r. Bardzo cieszyliśmy się z otrzymanych wiadomości  o 3 finalistach.

Z przyjemnością ogłaszam, że do II etapu konkursu zakwalifikowali się:

Julia Łuczak 7c

Bartłomiej Witak 8e

Mariusz Sałaj 8f.

W Wielkim Finale mogli wziąć udział tylko Julia Łuczak i Bartłomiej Witak. Tym razem pisali test razem z innymi finalistami w hali „Spartakus” Grójeckiego Ośrodka Sportu.

Z pytaniami do I Narodowego Konkursu Wiedzy o Sporcie zmierzyli się także wielcy sportowi mistrzowie: podwójny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą - Tomasz Majewski, wicemistrz olimpijski w zapasach - Andrzej Supron oraz prezes Fundacji Druga Droga Mistrza - siatkarz-olimpijczyk Witold Roman. Pytania rozwiązywali również: Burmistrz Gminy i Miasta Grójec Dariusz Gwiazda, który objął Konkurs patronatem honorowym oraz Ireneusz Wojciechowski - Dyrektor GOS „Mazowsze”. Autorem 600 pytań do testu był dr Arkadiusz Włodarczyk, ekspert z Katedry Nauk Humanistycznych i Społecznych Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

Julia Łuczak z klasy 7c zajęła VI miejsce w rankingu 10 najlepszych mistrzów wiedzy        o sporcie. Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale nasi reprezentanci byli zadowoleni ze swoich wyników. Otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki o sporcie, notesy, ręczniki, długopisy, smycze i worki na plecy. Projekt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystki.

Obojgu finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Szkolny koordynator: Agnieszka Zgiep